תוכניות שנתיות

תוכניות שנתיות

ב"בית התותחן" נערכים טקסים שונים: מטקס ההשבעה של טירונים ועד לטקס סוף קורס קצינים.

1. טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל - בטקס זה מגיעים לבית התותחן כל ילדי בתי הספר של זכרון- יעקב, נציגות של המועצה, נציגות מהעמותה והצבא, ויחד עם משמר כבוד של יחידה מחיל התותחנים מקיימים טקס צבאי-אזרחי לזכרם של חללי חיל התותחנים וחיילי צה"ל.

2. טקס ההתייחדות עם חללי חיל התותחנים- בטקס זה מגיעות כל המשפחות השכולות של חללי חיל התותחנים, יחידה של חיל התותחנים אחראית על משמר כבוד, ישנה נציגות של הצבא - הרמטכ"ל, ואישיות בכירה ממשלת ישראל וכך נערך טקס רשמי ומכובד של נופלי חיל התותחנים.

בנוסף לטקסים ישנם אירועים נוספים המתקיימים באתר "בית התותחן" והם:

1. אירועי חגים למיניהם: "בית התותחן" בשיתוף עם בתי הספר באזור מקיימים את מורשת החגים ( נטיעות בט"ו בשבט, הדלקת נר ראשון בחנוכה וכו'...). בכל חג מקבלים הילדים מצוות "בית התותחן" פעילות שונה הקשורה לאותו חג.
2. ערבי מורשת ליוצאי החיל: בכל ימות השנה - "בית התותחן" שומר על קשר הדוק עם וותיקי חיל התותחנים, במידה ואירוע המקושר לוותיקים נערך בבית התותחן או אפילו מחוצה לו, כל וותיקי החיל מוזמנים לאותו אירוע. כמו כן נערכים במשך השנה אירועים שונים של חיל התותחנים.
3. ערבי זיכרון לנופלי החיל: בית התותחן מאפשר למשפחה המעונינת לקיים טקס אזכרה ליקירה, לעורכו ולקיימו בתוך האתר,במידה והמקום ותנאי האקלים מאפשרים זאת.
4. טקסים וכנסים אזרחיים: בבית התותחן מתקיימות פעילויות שונות של קבוצות המבקשות לקיים את הטקס או הפעילות באתר. כגון: טקסי סיום של תלמידי כיתות י"ב מבתי ספר שונים, טקס לניצולי מלחמת העולם השנייה, וכו'...
5. טקסים וכנסים צבאיים: במשך השנה מגיעות קבוצות של חיילים מיחבמספרי הטלפונים המצואים בדף השערדות שונות בצה"ל לאתר "בית התותחן" לשם כינוס, ישיבה, ואפילו לערב מורשת של אותה היחידה.