גדוד 402 באימון ברמת הגולן

"מרמת הלוחמים בשטח ועד לאחרון המפקדים, כולם הפגינו מוטיבציה גבוהה לעשות את מה שהם נדרשים אליו בצורה הכי טובה שיש", סיפר מפקד הגדוד סא"ל אודי עמיר לאתר צה"ל. "גם מבחינה מקצועית ואופרטיבית, הגדוד עמד בציפיות של האגד כולו ואף עלה עליהן"

מאת מערכת תמיד תותחן

צילום: דו"צ

לוחמי ולוחמות גדוד 402 השתתפו לאחרונה בתרג"ד בגזרת רמת הגולן. התרגיל כלל בין היתר אימוני ירי, סיוע לכוחות מתמרנים ולוחמה בשטח בנוי.

"זה לא חדש שאחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר כאן הוא הקרקע", מסביר מפקד הגדוד, סא"ל אודי עמיר, בהתייחסות לאדמת מרחב רמת הגולן. "סחיבת פגזים ותמרון התומ"תים על שטח הררי ומורכב זו פעולה שעלולה להיות מסובכת לעיתים, ולכן היה לנו חשוב לא רק לתרגל אותה, אלא להביא את הלוחמים לקצה גבול היכולת".

ואכן כך היה המצב. בארבעת ימי התרגיל ביצעו הלוחמים אימוני ירי באותם הרים ופסגות, וסייעו לחטיבות המתמרנות שלצידם לנוע עשרות קילומטרים ואף להצליח תפעלו סיטואציה של פריצה, התפרסות ולחימה בשטח בנוי - ב"כפר טרור" של חיזבאללה.

"זה בעיניי אחד החלקים המשמעותיים ביותר בתרגיל", משתף המג"ד. "אחרי הכניסה לכפר, הם תרגלו פריסה נכונה בשטח, ירי רטוב בסמוך ואף מתוך המבנים, וכל זה תוך התמודדות עם איומים כמו ירי תמ"ס, נ"ט וכוחות עוינים של חיזבאללה שניסו להכשיל את המשימה".

ביום השלישי לתרגיל, הוקפץ הגדוד לסייע לגדוד שריון שהיה גם הוא בתרגיל משלו. "קיבלנו קריאה מדרגים גבוהים יותר שאנחנו צריכים, במסגרת התרגיל, לבצע סיוע אש לגדוד אחר כאן באזור", משחזר סא"ל עמיר. "תוך כמה שעות כבר היינו בדרכים, ביצענו תנועה לגדוד 77 שהיו בתרג"ד בעצמם, ועזרנו להם עם ירי אינטנסיבי של עשרות פגזים".

"אנחנו נודדים כל הזמן", אומר בחיוך המג"ד, "זה אחד מהיתרונות הגדולים ביותר שלנו. לא משנה איפה או מתי – אנחנו תמיד נפעל במקום, בזמן ובעוצמה הנדרשת".

"מרמת הלוחמים בשטח ועד לאחרון המפקדים, כולם הפגינו מוטיבציה גבוהה לעשות את מה שהם נדרשים אליו בצורה הכי טובה שיש", מתגאה המג"ד. "גם מבחינה מקצועית ואופרטיבית, הגדוד עמד בציפיות של האגד כולו ואף עלה עליהן".

"אנחנו כשירים ומוכנים לכל שיידרש", מסכם סא"ל עמיר. "האנשים כאן איכותיים, מכירים את הכלים שלהם ואת המטרה שלשמה הם כאן - זה משהו שמוטמע בהם, ואף תרגיל לא יכול ללמד".

***

פרסום ראשון: ליאור נוישטיין, אתר צה"ל

צילומים: דו"צ