גרמן יגאל ז"ל

טוראי יגאל גרמן ז"ל
מ.א. 7158895
בן 21 בנופלו


Horizontal Tabs

פרטים אישיים

בן ולנטינה ויבגני
נולד בחרקוב, אוקראינה
בכ"ז בסיוון תש"מ 11/6/1980
עלה לארץ ב13/1/1988
שרת בגדוד 405
נפל בכ"ג באב תשס"א 12/8/2001
בעת שירותו הצבאי

מקום קבורתו: ירושלים- הר הרצל
איזור: ד' חלקה: 6 שורה: 8 קבר: 3

קורות חיים

יגאל (איגור) גרמן ז"ל נולד באוקראינה בעיר חרקוב בכ"ז בסיון התש"מ 11 ביוני 1980. ילד שני במשפחה, צעיר בשנה ו-7 חודשים מאחיו הגדול אדוארד.
יגאל נולד למשפחה של מחנכים: האב, יבגני, סיים את לימודיו בפקולטה לחינוך גופני באוניברסיטה ועבד עד שנת 1998 כמאמן סיף בבי"ס לספורט. האם, ולנטינה קניש, סיימה אוניברסיטה ועובדת כמרצה למתמטיקה באוניברסיטה הטכנית הלאומית. כעבור 4 שנים נולד אחיו הצעיר, קוסטיה.
משפחתו נחשבה למשפחה גדולה עפ"י התפישה המקומית. יחד איתם חי גם הסבא שתרם רבות לטיפול בילדים, לחינוכם וללימודם. הילדים למדו לקרוא, התחנכו על אהבת ספרים, אומנות ומוסיקה, הלכו לברכה, למוזיאונים, לתאטראות ולתצוגות אומנות.
יגאל התפתח בגיל מוקדם, החל ללכת מוקדם ובגיל שנה וחודשיים כבר דיבר במשפטים שלמים והיה מסוגל לבטא את מחשבותיו. כילד הוא היה רועש ושמח, אמיץ, אבל נמנע מעימותים. היו מקרים בהם הגן על אחיו הגדול.
הוא למד לקרוא כמעט באופן עצמאי ללא עזרה ממבוגרים, אהב סרטים מצוירים ולמד לקרוא מהטלוויזיה. בגיל 5 כבר יכול היה לקרוא כל טקסט. בגיל 5 החל ללכת לקבוצת הכנה לבי"ס לאומנויות. הוא למד מוזיקה, נגינה על פסנתר, סולפדג' וציור. ללא קושי התקבל לבי"ס לאומנויות למגמת ציור. הוא היה מוכשר מאוד, האל העניק לו יכולות רבות: הייתה לו נטייה לציור, שמיעה טובה וזיכרון טוב. במסגרת החינוך המוזיקלי לו זכה הייתה אמו לוקח אותו ואת אחיו לתזמורת קלאסית, לאופרה ולבלט. בבית ההורים הקפידו לפתח את עצמאותו וביטחונו העצמי.
יגאל היה ילד סקרן שהתעניין בכל, מרכיבה על סוסים ועד טיסנאות. עם הגיל התגלתה אצלו משיכה לטיולים והיסטוריה שנבעה כנראה מטיולים עם המשפחה. בתחילת שנות ה-90, כשאוקראינה הפכה למדינה עצמאית, אנשים התחילו להתעורר מבחינה לאומית. החלה גם התעוררות של הזהות היהודית בקהילה. ילדים החלו להתעניין במורשת היהודית, ללכת לבתי כנסת בחגים, למפגשים של הסוכנות היהודית ואף לבקר בארץ במסגרת חופשות קיץ. יגאל ביקש לעבור לבי"ס יהודי אחרי כיתה י'. בבי"ס זה החל ללמוד עברית ומנהגים יהודיים.
יגאל שקע ביהדות והיה בעל ידע רחב בתחום. הוא יכול היה לספר סיפורים מן התורה במשך שעות. הוא התקבל לאוניברסיטה, אבל ידע שאינו מתכוון לסיים את התואר. הוא חיפש בל מחיר דרך מהירה לעלות לארץ ישראל. הוא עלה באחת התוכניות של הסוכנות ב-13 לינואר 1988. יגאל למד בישיבה והתגייס מישיבת הסדר בקריית ארבע.
נפל בעת שירותו בכ"ג באב התשס"א.

(תורגם מרוסית מתוך חוברת לזכרו ע"י אלי קורצקי)

תמונות
דברים לזכרו