אגד ארטילרי 282 הפך לחטיבת האש הראשונה בצה”ל

תג היחידה החדש ושמו החדש של האגד – חטיבת האש 282 – נחשפו אתמול במהלך עצרת של עוצבת "גולן". "זו חטיבת האש הראשונה בצה"ל ועליכם תוטל האחריות להוביל את השינוי לחיל כולו", אמר קתמ"ר תא"ל אלון קלוס

מאת מערכת תמיד תותחן     2017/11/20 - 14:12:20

במסגרת עצרת חטיבתית של עוצבת “גולן” שהתקיימה אתמול, 19 בנובמבר 2017, בתל אביב בסימן “מובילים באש”, נחשפו תג היחידה החדש ושמו החדש של האגד – חטיבת האש 282 – חטיבת האש הראשונה בצה״ל.
מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, אמר בעצרת: “אגד 282 הוא אגד עוצמתי ואיכותי הפועל כחטיבת אש אחודה. זהו כוח אש ממוקד, מכוון משימה ומקצועי, שברגע האמת יפעל ככוח לוחם בצוות קרב משולב. זהו כוח המוביל באש ומסייע להכריע באמצעותה. אין היום מפקד בצה”ל שלא מבין עד כמה קריטית חשיבותו של מאמץ האש. אין כמעט תוכנית אופרטיבית בצה”ל , תהא גזרתה אשר תהא, שמאמץ האש לא מהווה בה נדבך חשוב ומפתיע”.
קצין התותחנים הראשי, תא”ל אלון קלוס, פנה ללוחמי האגד: “אתם, חטיבת האש 282, מסמנים את עתיד חיל התותחנים כולו. אתם בונים את יכולת הכוונת והפעלת האש הרב-זרועית לקיצור זמני תגובה להשמדת אויב במרחב הלחימה של הכוחות הקרקעיים. זו חטיבת האש הראשונה בצה”ל ועליכם תוטל האחריות להוביל את השינוי לחיל כולו”.
מפקד חטיבת האש 282, אל”מ נרי הורוביץ, אמר כי “מאחורי השינוי עומד ביטוי של מעבר מאגד ארטילרי, הממלא רק את משימת הסיוע, לחטיבת אש, אשר מביאה לשדה הקרב עוצמה ויכולות – החל מתותחים, דרך משגרי רקטות, מכ”מים מתקדמים, מטאורולוגיה וצוותים נוספים לסגירת מעגלים שינוי בתפיסה, אשר מאפשרת לחטיבת האש, לפעול באופן עצמאי במרחב הלחימה, ולסייע, אבל בדרך שונה וטובה מהעבר”.

אל”מ נרי הורוביץ, מפקד חטיבת האש 282 (צילום: דו”צ)