בתאריך 10 באוגוסט 2014, נערך טקס החלפת מפקד “עוצבת הגולן”. טקס חילופי התפקיד נערך “בבית התותחן”, במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף יאיר גולן, קתמ”ר, תא”ל רועי ריפטין, מפקד האוגדה, תא”ל איציק תורג’מן, מפקדי ולוחמי החטיבה, בני המשפחה ומוזמנים נוספים.
אל”מ יורם כנפו מחליף בתפקידו את אל”מ אילן לוי, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.
 
מדברי מפקד “עוצבת הגולן” היוצא, אל”מ אילן לוי: “החודש האחרון בו לחמנו ברצועת עזה מהווה עבורי כמפקד החותם החזק ביותר שייחקק בזיכרוני לעולמי עד. הייתה לי הזכות לפקד על מערך האש המפואר של אוגדה 36 במלחמה, ולא פחות להתמלא בגאווה מפעילות כלל יחידות האגד שנטלו חלק משמעותי במלחמה המכונה ‘מבצע צוק איתן’.
“לעניות דעתי, מאמץ האש היווה פקטור משמעותי בלחימה הן בהיבט הסיוע והן בהיבט התקיפה, וזאת בעיקר נוכח יוזמה, נחישות ומשימתיות של מפקדים בכל הרמות – בסדיר ובמילואים, ויכולות ביצוע וכשירות גבוהה של כל יחידות האש על כלל מערכיו.
“לכשישקע האבק, סיפורי הקרבות והלחימה יתבהר, מאמץ האש על גווניו יזכה למקום של כבוד בדפי ההיסטוריה. חיילי ומפקדי ‘עוצבת גולן’ היו גאים על הישגכם במערכה זו, ותרשו לי מכאן לשלוח, בשם האגד, את תנחומיי למשפחות השכולות ואיחולי החלמה לפצועים.
“עשיתי כמיטב יכולתי במשמרת שלי להכין את האגד ומרכז האש האוגדתי למצבי הסלמה ולמלחמה, ולהילחם מתוך תחושת שליחות אמיתית ואמונה מלאה בצדקת הדרך”.
מדברי מפקד “עוצבת הגולן” הנכנס, אל”מ יורם כנפו: “בידי דורנו הזכות הנדירה להגן על עצמנו מפני אלה המבקשים רעתנו. צו הקיום של האגד טמון ביכולת המבצעית לבצע בהצלחה כל משימה שתידרש על מנת לשמור על עם ישראל היושב בארצו. נעשה זאת עם מנהיגות מפקדינו הבטוחים ועם לוחמינו הנמרצים, כך שנוכל לתקוף באש ולהשמיד את האויב בכל זמן, בכל מקום ובכול עוצמה שתידרש.
“אני מגיע לאגד ועל גבי תרמילי הגדוש בניסיון אותו רכשתי בכל תפקיד אותו ביצעתי עד היום,  בתובנות ולקחים אותם ליקטתי ממפקדיי, מחבריי ומפקודיי, בפנים ובשמות של 236 חללי האגד שלא שבו עם שחר, וכן עמוס ברעיונות וכיווני פעולה מבצעיים.
“אחריות רבה מונחת על כתפי ‘עוצבת הגולן’, אני מתחייב בשכבי ובקומי לעשות כל שביכולתי על מנת להכין את האגד לאתגריו כך שביום פקודה נוכל להם”.
חדשות וידיעות נוספות בגיליון החגיגי שיצא לקראת ראש השנה!