ברכות למצטרפים

מפקד אגד 282, אל"מ יורם כנפו, מברך את המתגייסים החדשים לשורות החיל: תותחן הוא לוחם אש חד וקטלני, שקול ומדויק, הנדרש להיות רגוע ויציב – גם כאשר "מסביב ייהום הסער"

מאת אל"מ יורם כנפו     2015/08/02 - 12:44:02

בפרויקט מיוחד של העיתון “ישראל היום”, בירך מפקד אגד 282, אל”מ יורם כנפו, את המתגייסים החדשים לשורות החיל:
מחזור יולי 2015, חיל התותחנים, ברוכים המצטרפים לשורות החיל!
בשנים האחרונות שינה חיל התותחנים את פניו, ועם כניסת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות נשאלת השאלה אם לא הגיעה השעה לשנות את השם תותחנים. שהרי התותח הקלאסי, זה היורה עשרות ומאות פגזים לעבר המטרה, אינו לבד בחוד החנית של החיל. לצידו הצטרפו מערכים נוספים, מיוחדים, מתקדמים ומסווגים בחלקם, שלכולם מכנה משותף אחד – אש עוצמתית, קטלנית, היודעת לפגוע בכל מקום, בכל זמן ולכל דורש.
חיל התותחנים מורכב מאגדים – כאשר אגד הוא המקביל לחטיבה.
גדודי האגד, לוחמים ולוחמות, אמונים על משימות רבות. הם יורים ארטילריה רועמת, טילים מדויקים ורקטות בעלות עוצמת השמדה אדירה ופורסים מערכות איכון מתקדמות, המפעילות את התרעת צבע אדום.
במבצע צוק איתן נקראו גדודי האגד מכל גזרות ההגנה ביהודה ושומרון שבהן ביצעו תעסוקה מבצעית – אל המלחמה. גדודי האגד סיפקו אש עוצמתית לכוחות הלוחמים ברצועה, אש אשר תיזכר לעולם כחלק מהותי מגבורת כוחות צה”ל בלחימה. התותחנים יצרו מסך של אש אשר ליווה את הכוחות מהצדדים, מלפנים וממעל, וכשנדרשו לתת אש לחילוץ – מיד עם הישמע הפקודה – הגיעה “אש משמיים” אשר קטלה את האויב. טילי התמוז פגעו במדויק בכל חלון או מרפסת שבהם אותרו פעילי חמאס, ומערכות האיכון התריעו טרם נפילת רקטה או פגז אויב.
אז למה בכל זאת תותחן? תותחן זה אופי. תותחן זה לא מה שאתה יורה – פגז, רקטה, טיל או מכ”ם. תותחן הוא לוחם אש חד וקטלני, שקול ומדויק, הנדרש להיות רגוע ויציב גם כאשר “מסביב ייהום הסער”. התותחן מגיע ראשון לשדה הקרב ועוזב אחרון, ומרגע הגעתו ועד השלמת המשימה הוא לא מפסיק להילחם לרגע. תותחן זו חברות אמיצה לכל החיים.
“פעם תותחן – תמיד תותחן”.
אתם עומדים היום בקו הזינוק של מסע מרתק, אשר יצרוב אתכם לתמיד ויעצב את עתידכם. בתחילה תלמדו להיות לוחמים, תתפתחו ותוכשרו להיות לוחמי אש ותצוותו באחד מגדודי החיל, שם תכירו חברים לחיים, וביום פקודה תבינו למה “האש” היא מלכת הקרב.
ברוכים הבאים לחיל התותחנים – משפחת אש לוחמת!