דיווחים מהגולן

סקירה מיוחדת של אירועי עוצבת הגולן בחודש החולף: מסע מסכם של פלוגת המסלול ביחידת מיתר, יום המעשים הטובים במרחב רמת הגולן, העצרת השנתית, ועוד

מאת נעם יוסף, דובר האגד     2016/03/31 - 14:09:31

בחודש מרץ נערכו מספר אירועים באגד 282 – עוצבת הגולן, חלקם קשורים להכשרות ולפעילות השוטפת של הגדודים, ואחרים היו באווירה “אזרחית” יותר. להלן סקירה שלהם:
עצרת האגד השנתית 
בתחילת החודש נערכה העצרת השנתית של אגד האש 282. כלל מפקדי וחיילי האגד התכנסו לטקס ייחודי ומרגש בגן הקונגרסים בחיפה. העצרת נערכה בסימן מורשת חיל התותחנים במלחמת שלום הגליל. בתרגולות שביצעו הלוחמים בתרגיל האגד האחרון הוטמעו לקחי המלחמה, לצד שחזור מגוון מודלים מבצעיים. לעצרת הוזמנו מפקדי האגד ממלחמת שלום הגליל אשר קיבלו אות הוקרה על שירותם במלחמה. 

יום האישה הבינלאומי
שני גדודים בולטים באגד ידועים בשילוב הנשים המוצלח בהם: גדוד ׳הרעם׳ וגדוד ׳עיטם׳. בגדודים אלה ניתן לראות נשים רבות שהגיעו לתפקידים מובילים ומשמעותיים באגד. ביום האישה הבינלאומי, ה-8 במרץ, וביום שקדם לו, פורסמו ושודרו מספר כתבות באינטרנט וברדיו, על מפקדת סוללה בגדוד ׳הרעם׳, סרן אוריאן לוי. הכתבות התמקדו בסיפורה האישי של אוריאן כמפקדת סוללה וכן ציינו את תרגיל הסוללה שבחן את תפקודה בחירום, שנערך בשבוע שקדם ליום האישה. כתבה נרחבת על כך פורסמה באתר “תמיד תותחן” (קישור).

מרוץ יהלומי
רב״ט נתנאל יהלומי ז”ל נהרג בעת היתקלות עם מחבלים בגבול מצרים בשנת 2012. החודש התקיים מרוץ לזכרו, הנקרא ׳מרוץ היהלום׳, במצפה יריחו. נתנאל למד בישיבה ביישוב ותלמידי הישיבה בחרו להנציח אותו השנה. באירוע נכחו מפקדיו מאותם ימים, סא״ל אפי מזרחי, סרן בנימין וינטר וחיילים רבים נוספים מגדוד ׳קרן׳. 
יום המעשים הטובים 
ביוזמת גדוד ׳הרעם׳, חיילי הגדוד ביצעו ניקיון מאגרי מים ושמורות טבע במרחב רמת הגולן. מאחר והגדוד מתאמן ברמת הגולן ומחנה הקבע שלו אף ממוקם שם, נעשו מאמצים רבים כדי ליצור חיבור של החיילים לקרקע בה הם פועלים. בשיתוף עם המועצה האזורית גולן, התקיימו שיחות להעמקת הידע וההיכרות של מורשת הגולן בקרב הגדוד, ובוצע ניקיון יסודי של אתרים שונים, ביניהם יער אודם, מאגר מרום גולן, בריכת הקצינים ועין אמפי. 

תרג״ד ׳הרעם׳ 
בסיומה של לבנת אימון משמעותית, התקיים תרגיל של גדוד 344 במרחב רמת הגולן. בחירום, אחראי הגדוד על הפעלת משגרי ה-MLRS, אך בשגרה מתפקד כגדוד חי״ר רגיל אשר אחראי על גזרות מבצעיות באזורים שונים. במהלך התרגיל, התאמנו הסוללות על תיאום ודילוג ממקום למקום. התרגיל נחתם בירי רקטה ממשגר ה-MLRS.  

מסכם מסלול ביחידת מיתר
פלוגת המסלול מיחידת מיתר של אגד האש 282 צעדו החודש את סיומו של המסע המסכם בו הם הופכים מטירונים ללוחמים מן השורה. מסורת היחידה היא הליכה בציר מים אל ים המפורסם, ועל כן הלוחמים החדשים סיימו את המסע בחוף התמר בטבריה. לאחר תקופה ארוכה ורוויית אתגרים פיזיים ומנטליים, נערך טקס סיום מרגש בנוכחות כלל סגל הפיקוד של המסלול.