חזרה לביסל”ת

חברי הפורום העסקי-חברתי של יוצאי חיל התותחנים ירדו לשבטה והתארחו במסדר גמר מסלול לוחם בביסל”ת

סא”ל (מיל’) פרץ שחר     2014/02/26 - 12:01:26

מטח פגזי 155 מ”מ שיָרתה סוללת התומ”תים משולי מגרש המסדרים היה אות הפתיחה למפגן הצגת יכולות, שחתם את מסדר גמר מסלול לוחם. מיד בעקבותיו הפעילו בוגרי המסלול אמצעים שונים של גדוד איכון, צוות ייעודי פרס והפעיל כטב”מ טקטי “רוכב שמיים”, ורקטה של “מנתץ” מסוג MLRS היתה אקורד הסיום של המפגן.
בין הנוכחים באירוע, לצד בני המשפחות הנרגשים, היו הפעם גם חברי הפורום העסקי-חברתי של מפקדי חת”מ ולוחמיו בעבר, שהוזמנו לאירוע על ידי מפקד ביסל”ת, אל”מ איציק שחר, כאורחי כבוד. 
אנחנו, חברי הפורום, התרגשנו לצפות בדור הלוחמים שממשיך את דרכנו. למרות השנים שחלפו המסדר הוא אותו מסדר לכאורה, אך חלק מהתכנים התעדכן כמובן והתחדש עם הזמן, ונהנינו, למשל, לראות בין המסיימים גם לוחמות, כולל חיילות שסיימו את המסלול כחניכות מצטיינות.
הפורום, בניהולו של אל”מ (מיל’) יעקב (יענקל’ה) ארז, התכנס עד כה 22 פעמים, בתדירות של כארבעה מפגשים בשנה, וחבריו ביקרו בארגונים ובחברות שונים. הפעם ההתרגשות היתה גדולה במיוחד, כי כל אחד מהמשתתפים שירת בעצמו בשבטה, ושלושה מחברי הפורום שימשו מפקדי הבסיס. 
ככל שהדרמנו – באוטובוס שהעמיד לרשותנו חבר הפורום יעקב (יענקל’ה) שחר, נשיא חברת “מאיר” ומכבי חיפה – הצהוב המדברי והחום החלו להפעיל את מכונת הזמן ולהחזיר אותנו לתקופות קודמות. הנה גבעות שבטה וכתף שבטה. האם ה”ספון” מבצבץ מבעד לענני האבק? והנה השלט המוכר “ברוכים הבאים”. חזרנו!
אל”מ ארז פתח את המפגש, ואחריו הציג אל”מ שחר הציג את ביסל”ת, ופירט את מסלול ההכשרה העכשווי של לוחמי החיל. בתום השיחה ביקרנו בסימולטורים שבעזרתם מתאמנים המפקדים והלוחמים באמצעי איכון (רז), הפעלת אש, בקרת אש ועוד. מרשים להיווכח כיצד מגויסת הטכנולוגיה לשיפור המיומנות המקצועית – בזמינות גבוהה ובעלויות נמוכות יחסית. 
כשמסדר הסיום החל להתקרב מימשנו חוב של כבוד וביקרנו בחדר המורשת והזיכרון של הבסיס, ולבסוף פגשנו את תא”ל (מיל’) דני כסיף, יו”ר עמותת “יד התותחנים”, שהודה למפקד הבסיס ולפקודיו, לצוות עמותת “יד התותחנים” ולאפי מלול, מנהל בית התותחן. אל”מ (מיל’) ארז שיבח את עבודת העמותה, והגיש יחד עם כסיף מגן הוקרה מטעם הפורום לאל”מ איציק שחר.
ואיך אפשר בלי ארוחת ערב משותפת? עם לוחות המזון הצה”ליים התקניים הפליא צוות המטבח בביצועיו, והטעם הטוב של הביקור נשמר עד הסוף.