מהפך בשבטה: אגד ארטילרי מבצעי

בסיס ההדרכה של חיל התותחנים מעתה יפעל גם כחטיבה סדירה: הלוחמים יגיעו לקווים מבצעיים במקביל להכשרה, וכבר בשבוע שעבר לוחמים באימון מתקדם סיכלו ניסיון פיגוע ביהודה ושומרון

מאת מערכת פז"ם     2016/02/01 - 16:38:01

“למחנה שבטה יש מחויבות שקשורה גם לביטחון השוטף וגם ולמלחמה”, אומר אל”מ רמי אבודרהם, מפקד בית הספר לתותחנים. “בחלק השני של ההכשרה, האימון המתקדם, הלוחם יהיה חלק מסד”כ האש הצה”לי לכל דבר ועניין. אנחנו מכינים אותו לכך שיהיה רלוונטי מבחינה מקצועית לעימותים כאלה ואחרים כבר בשלב הזה”. המשמעות היא שהלוחמים בהכשרה וכן גם המפקדים שלהם, יגיעו לגזרות השונות וייקחו חלק במשימות השונות של החיל.
“אנחנו נמקד את ההכשרה גם לצרכים מבצעיים. תוך חצי שנה מתחילת המסלול, הלוחם מגיע לכשירות מבצעית, אנחנו המקום היחיד בזרוע היבשה שזה קורה בו”, מוסיף אל”מ אבודרהם. כבר כיום פרוסים החניכים, שלמעשה הם כבר לא רק חניכים, בכל הגזרות, ובשבוע שעבר אף נרשמה הצלחה מבצעית כשלוחמים באימון המתקדם סיכלו ניסיון פיגוע דריסה באיו”ש. “ללוחמים זה טוב, כי לוחם רוצה לממש את היכולות שלו כמה שיותר מהר, זו השאיפה שלו”, מוסיף אבודרהם. “המפקדים הכי טובים מגיעים אלינו, כי הם צריכים להיות בקיאים גם בעולם המבצעי וגם בעולם ההכשרה”.
כחלק מהשינויים הוחלט על תג יחידה חדש: בתג ניתן לראות את צבעי היבשה – ירוק, צהוב ואדום, חרב – “המהות של כל יחידה מבצעית”, כפי שמגדיר זאת מפקד בסיס שבטה ושני הרכיבים העיקריים: תותח, לצד ספר – שמסמל את תחום ההכשרה. “אני חושב שבעת הזאת, כולם צריכים להיות רלוונטיים ליום פקודה”, מסכם אל”מ אבודרהם, כשנשאל האם גם ביחידות מכשירות אחרות אנו צפויים לראות את השינוי הזה.
הכתבה פורסמה במקור באתר פז”ם מבית מאקו