מיליארדר קפץ לביקור בגדוד תותחנים – ותרם למעלה מחצי מיליון שקלים

מעילי פליז לחורף, כפפות, צעיפים ובנוסף שימוש חינם במכונות השתייה למשך שנה: זה מה שקיבלו כתרומה לוחמי גדוד רעם של חיל התותחנים ממיליארדר אמריקאי שקפץ לביקור. ""הוא היה נרגש מאוד מהעשייה שלהם והוא תרם מכל הלב"

מאת שמעון איפרגן, פז"ם     2015/12/14 - 16:58:14

המיליארדר החרדי שלמה רכניץ הצליח לרגש מאות חיילים בגדוד התותחנים MLRS (רעם), המשלב לוחמים ולוחמות, כאשר תרם להם ציוד לחורף ושימוש חופשי במכונות השתייה והמזון בעלות של כחצי מיליון שקל.
רכניץ, שהיה בדרכו לשדה התעופה בחזרה לארה”ב, עצר בדרך לפגישה עם חיילי הגדוד, שכעת תופס קו באזור כביש 443 באיו”ש. הפגישה הקצרה ארכה 30 דקות בלבד, ובמהלכה רכניץ התלוצץ עם החיילים, התאמן בהורדת ידיים עם אחד מהם ולבסוף שאל לגבי צרכיהם המיידים. הוא הבטיח לתרום להם ציוד אישי מחמם לחורף שכולל מעיל פליז, כפפות, צעיף, גופיות ומחממות ותיק אישי, ובנוסף לכך להשתמש במשך שנה שלמה במכונות שתייה ומזון על חשבונו.
“הוא היה די עממי, בכלל לא ראינו שהוא מיליארדר, דיבר אלינו בגובה העיניים. שימח אותנו שיש אנשים כאלה שלא שוכחים את העשייה של החיילים למען ביטחון מדינת ישראל”, סיפר אחד הנוכחים בפגישה. אחד ממקורביו של רכניץ הוסיף כי הפגישה עם הלוחמים הותירה בו רושם עמוק. “הוא היה נרגש מאוד מהעשייה שלהם והוא תרם מכל הלב”, סיכם.
עבור רכניץ זו בהחלט לא התרומה הראשונה לכוחות הביטחון: לפני מספר שבועות ביקר באירלנד, שם תרם עשרות אלפי דולרים לחיילי מארינס. על פי אתר האינטרנט ‘בחדרי חרדים’, נאמד הונו של רכניץ בכ-1.3. מיליארד דולר, ויש בבעלותו רשת בתי אבות ברחבי ארצות הברית ונדל”ן רב. הוא לא דמות מוכרת בעולם הטייקונים הישראלי והאמריקאי – לרוב הוא נחבא אל הכלים ומעדיף שלא לפרסם את התרומות שלו, שנאמדות במיליוני דולרים מידי שנה לגופים יהודים שונים ובהם ישיבות וכוללים.
הכתבה פורסמה במקור באתר פז”ם מבית מאקו