“עפיפון בשמי קריית שאול”

ספר חדש המכיל מקבץ סיפורים קצרים נוגע בשכול ובהתמודדות עם האסון. הסיפורים ניחנו בעוצמות גבוהות של רגש ורגישות, בעודם עוסקים במציאות המוכרת לכולנו מחיי הארץ, העיר, הקיבוץ, החגיגות, השמחות, העצב והשכול, אשר לעתים מתערבבים אלו באלו

מערכת תמיד תותחן     2014/06/02 - 14:08:02

“בחלקות הקברים כבר ניכרים סימני האביב. שיחים מלבלבים ופרחי העונה זוקפים ראש בכתמי צבע מרהיבים, בשלל גוונים. היופי הזה, כאן, בבית הקברות הצבאי, גורם לרחל לחוש כאב בחזה”.
אלו הן מילים הלקוחות מאחד הסיפורים המופיעים בספר “עפיפון בשמי קריית שאול”, אותו כתב אל”מ (מיל’) יעקב צור, אב שכול לבנו הבכור, סגן אייל צור, אשר נפל בלבנון בשנת 1982.
הנושא המשותף לכל הסיפורים הוא נושא השכול. הסיפורים מספרים על הורים, אחים, רעיות ובנים אשר שכלו את יקיריהם במערכות ישראל, ועל דרכי ההתמודדות של כל אחד מהם עם האסון ועל החלל שנפער בחייהם בעקבותיו. הספר כולל 14 סיפורים ונובלות, כאשר כל סיפור נוגע ברובד אחר של החברה הישראלית ובפן שונה של ההתמודדות עם השכול.
הסיפורים מרגשים עד דמעות ושזורה בהם נימה של חמלה, של אמפתיה ושל הומור דק ולעתים יש בהם גם רמז לאופטימיות זהירה. כפי שמשתמע משמו על הקובץ כולו, המאגד את הקלילות, הצבעוניות והתום של העפיפון, יחד עם הנחרצות וכובד המשקל של טורי המצבות בבית הקברות הצבאי.
את הספר ניתן לרכוש ברשתות הספרים, דרך בית התותחן או באמצעות פנייה ליעקב צור בדוא”ל zuryakov@zahav.net.il