![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/EoweBHgAss.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי סמל
עמוס אהרונוף
מ.א 967187
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש מפקד האגד
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/GT1hqOiYIu-e1570446543629.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
בליל 20 באוקטובר 1973 בגדה המערבית של תעלת-סואץ, הופגזה סוללת-התותחים בה שירת סמל עמוס אהרונוף. ממטחי ה”קטיושות” נפגעו רבים מחיילינו וזחליליות-תחמושת נדלקו והתפוצצו. למרות ההפגזה הכבדה חילץ סמל עמוס אהרונוף אחד מחייליו שנפגע, כשהוא נושא אותו על גבו, עד שיצאו משטח האש. במעשיו אלה גילה סמל עמוס אהרונוף אומץ-לב ואחוות לוחמים.