![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/dI7rW3Jqz3.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי תא"ל
שמעון בן דוד
מ.א 328680
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש אלוף הפיקוד
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/Js4omv2QAW-e1570446623346.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
במלחמת יוה”כ שימש סא”ל שמעון בן-דוד בתפקיד מפקד יחידה ארטילרית באזור תעלת-סואץ כשהוא מפעיל את הארטילריה של כוחותינו באופן מושלם. ב- 14 באוקטובר 1973 נפצע, אך סירב להתפנות. ב-17 באוקטובר 1973 נפצע שנית ושוב סירב להתפנות. סא”ל שמעון בן-דוד פונה רק לאחר הפסקת האש. במעשיו אלה גילה סא”ל שמעון בן-דוד אומץ-לב, קור-רוח ודבקות במשימה.