![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/OflOlyrrx3.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי רס"ר
יעקב בן זאב
מ.א 2079668
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש אלוף הפיקוד
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/t57J7YTg2X-e1570446451144.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
במלחמת יום הכיפורים שימש סמל יעקב בן-זאב כמפקד צוות תותח מתנייע בסוללת תותחים. ב-13 באוקטובר 1973 הותקפה הסוללה על ידי מטוסי האוייב. חיילים רבים נפגעו, ומשאיות תחמושת התפוצצו. סמל יעקב בן-זאב פינה שני פצועים מהעמדה וחזר עם קצין כדי לפנות פצועים נוספים. השניים חזרו פעם נוספת לעמדה בזחילה כדי לחלץ תותח שלא נפגע הם הכינו אותו לתנועה-פעולה הנעשית, בדרך כלל, בידי 5 חיילים והוציאו אותו אל מחוץ לעמדה.
בפעולותיו אלה גילה סמל יעקב בן-זאב אומץ-לב, מסירות ואחוות לוחמים.