![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/2SX7UcWNS1.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי סגן
שלמה גור (גורביץ)
מ.א 2033911
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש אלוף הפיקוד
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/je35QCJKsK-e1570446606563.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
ביום 22 באוקטובר 1973 במרחב מחנות “אבו-סולטן” שבגדה המערבית של תעלת-סואץ, הפעיל אחד האגדים הארטילריים שלנו סוללת תותחי-שלל. סגן שלמה גורביץ היה באחד מהצוותים המאולתרים. תוך-כדי הירי התלקחה רשת-ההסוואה, ואחת ממשאיות התחמושת החלה לבעור. סגן שלמה גורביץ קפץ על גורר-תותחים, הניע אותו, רתם אותו למשאית הבוערת והצליח להרחיקה מהסוללה; דקות ספורות לאחר שניתק את המשאית היא התפוצצה. במעשה זה הציל סגן שלמה גורביץ חיי-אדם וגילה אומץ-לב, קור-רוח ותושיה.