![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/n3Eu4oJLTT.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי סמל
ששון ערבה
מ.א 414069
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש אלוף הפיקוד
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/7BrYuaInsC-e1570446639785.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
בליל ב-20 באוקטובר 1973 בגדה המערבית של תעלת-סואץ, הופגזה סוללת-התותחים בה שימש סמל ששון ערבה כנהג נגמ”ש. רבים מחיילינו נפגעו ממטחי ה”קטיושות”, וזחליליות-תחמושת נדלקו והתפוצצו. למרות ההפגזה הכבדה יצא סמל ששון ערבה מהנגמ”ש הגיש עזרה לנפגעים ופינה פצועים.
במעשה זה גילה סמל ששון ערבה אומץ-לב ואחוות לוחמים.