![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/6tmzitD0Uz.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי סרן
אברהם שניר (שנידלר) ז"ל
מ.א 2088963
מילא תפקידו
במלחמת יום הכיפורים
צל"ש הרמטכ"ל
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/AWhQWn7Fzq-e1570446182306.png?fit=250%2C69&ssl=1)
תיאור העיטור
סגן אברהם שניר ז”ל שימש כקצין – סיוע ארטילרי בגדוד טנקים שהשתתף בקרבות הבלימה ברמת הגולן ובפריצה לתוך שטח סוריה. משך כל הלחימה היה בטנקים הראשונים של הגדוד וגילה אומץ-לב ותושיה. במסירות רבה ניסה לארגן סוללות ארטילריה לגדוד והיה קופץ מהטנק תחת אש ארטילרית כבדה כדי למדוד אזימוט מדויק למטרות בשטח. סגן אברהם שניר ז”ל נהרג בקרב על “מזרעת בית-ז’אן”. במעשיו אלה גילה סגן אברהם שניר ז”ל אומץ-לב, קור-רוח ומסירות.