![](https://www.beithatothan.org.il/wp-content/themes/ebtech/assets/img/IDF_new.png)
לאות ולעדות
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/JP7NlR6Eyu.jpg?fit=150%2C204&ssl=1)
כי רב"ט
מאיר שרעבי
מ.א 931369
גילה אומץ לב הראוי לשמש מופת
במלחמת יום הכיפורים
עיטור המופת
![](https://i0.wp.com/www.beithatothan.org.il/wp-content/uploads/2019/07/EMD5edb206-e1570707069726.png?fit=108%2C176&ssl=1)
תיאור העיטור
במהלך קרבות מלחמת יוה”כ, שימש רב”ט מאיר שרעבי קשר. כשנחלץ הכוח מכיתור ב”סרפאום”, נפצע מפקדו של רב”ט מאיר שרעבי קשה בגרונו ונשאר מוטל בשטח המוכה-אש. רב”ט מאיר שרעבי נשאר עם מפקדו. הגיש לו עזרה – ראשונה וסירב לנטשו בשטח האוייב, למרות שמפקדו פקד עליו לעשות כן. לאחר זמן קצר עברו במקום 2 טנקים ישראליים. רב”ט מאיר שרעבי עצר אותם, ובעזרתם פינה את מפקדו. במעשהו זה הציל את חיי מפקדו וגילה הקרבה ואחוות לוחמים למופת.